Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Osvienčim (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

To sa veľmi mýlite.

Počet mŕtvych Židov v Osvienčimi otvrdil už Norimberský proces a okrem toho holokaust bol jednou z hlavných príčin vzniku židovského štátu Izrael v roku 1947 - de jure a 1948 - de facto odľa rezolúcie č. 181/1947.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

z Bergen Belsenu

Violette Fintzová, Židovka, ktorá bola deportovaná z ostrova Rodos do Auschwitzu v polovici roka 1944, následne do Dachau a nakoniec, začiatkom roka 1945, do Belsenu, neskôr porovnávala podmienky v týchto táboroch [14]:

Belsen bol spočiatku znesiteľný, mali sme kde spať, dostávali sme skromný prídel polievky a chleba. Ale ako sa tábor čoraz viac napĺňal, naša skupina a mnohí ďalší boli natlačení do barakov, kde asi sedemsto ľudí ležalo na podlahe bez prikrývok a bez jedla alebo čohokoľvek. Bola to žalostná scéna, keď na tábor zaútočili vši a väčšina ľudí mala týfus a choleru. (...) Mnohí hovorili o Auschwitze – bol to hrozný tábor. Ale Belsen, to sa nedá opísať slovami... Z mojej osobnej skúsenosti môžem povedať, že Belsen bol najhorší.

Najznámejším väzňom v Belsene bola nepochybne Anna Franková, ktorá bola (spolu so sestrou) evakuovaná z Auschwitzu koncom októbra 1944. Podľahla týfu v marci 1945, tri alebo štyri týždne pred oslobodením tábora.

Ghastly images recorded by Allied photographers at Belsen in mid-April 1945 and widely reproduced ever since have greatly contributed to the camp's reputation as a notorious extermination center. In fact, the dead of Bergen-Belsen were, above all, unfortunate victims of war and its turmoil, not deliberate policy. It can even be argued that they were as much victims of Allied as of German measures.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zeby?

Tak ako to vlastne bolo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Informacie

Odporucam pochybovacom ist do muzea v Osviencime, silny zazitok! Informacie k muzeu otvaracim hodinam najdete napr na osviencim.info
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho